راهنمای نویسندگان

هزینه های نویسنده:

مبلغ4.000.000 ریال بابت هزینه های پردازش مقاله (داوری، ویراستاری، صفحه آرایی و انتشار) از نویسندگان در صورت پذیرش نهایی مقاله دریافت می گردد

آماده سازی مقاله:

مقالات باید در نرم افزار Word 2007  تایپ شود. مراجع بر اساس روش APA تدوین شوند. فایل PDF بدون نام نویسندگان نیز به همراه فایل Word ارسال گردد. نحوه نگارش سایر قسمت­های مقاله به شرح جدول زیر و فایل پیوست می­باشد:

 

بخش مربوطه در مقاله

نوع و اندازه فونت

بخش مربوطه در مقاله

نوع و اندازه فونت

عنوان مقاله

B Lotus 16 Bold

متن چکیده فارسی

B Lotus 11 Bold

نام و مشخصات نویسندگان

B Lotus 13

واژه‏های کلیدی

B Lotus 11

نشانی الکترونیکی نویسنده مسئول

Times 10

متن مقاله

B Lotus 12

سر عنوان‏های یک رقمی

B Lotus 14 Bold

شرح جداول و تصاویر

B Lotus 11 Bold

سر عنوان‏های دو رقمی

B Lotus 13 Bold

منابع لاتین

Times New Roman 10

سر عنوان‏های بیش از دو رقمی

B Lotus 11 Bold

چکیده انگلیسی

Times New Roman 11

 

فایل کامل راهنمای شیوه نگارش مقالات را از لینک زیر دریافت نمائید

 
رفرنس ها
لیست مراجع باید به ترتیب استفاده در متن مقاله تهیه و در انتهای مقاله به صورت انگلیسی آورده شود و از قلم  استفاده ‌گردد.  بنابراین، در صورت استفاده از مراجع فارسی، باید مشخّصات آن‌ها به انگلیسی برگردانده شود و عبارت (in Persian) در انتهای آن قرار گیرد.
شایان ذکر است که لازم است از شیوه رفرنس نویسی با فرمتAPA  که با بسیاری از نرم افزارهای مدیریت منابع علمی مانند EdnNote  سازگار است برای وارد نمودن مراجع در مقاله استفاده نمایید.
 

بیانیه دسترسی آزاد

مجله مهندسی زیرساخت های حمل و نقل یک مجله کاملاً دسترسی آزاد است، به این معنی که تمام مقالات بلافاصله پس از انتشار در وبسایت به صورت رایگان و بدون هزینه در دسترس همه کاربران قرار می گیرد. تمام محتوای مجله با دسترسی آزاد تحت مجوز  Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0) منتشر می شود و به همه نویسندگان این امکان ارائه می شود که مقالات را تحت شرایط مجوز (CC-BY 4.0) در دسترس قرار دهند.

 

شرایط مجوز

عملکرد مجوز Creative Commons CC BY ، همانطور که در وب سایت Creative Commons بیان شده است، به صورت زیر تعریف شده است:

"این مجوز به دیگران اجازه می دهد تا زمانی که به شما اعتبار اصلی را می دهند، توزیع، ریمیکس، تطبیق و ساخت بر اساس کار شما را حتی به صورت تجاری انجام دهند. این سازگارترین مجوز برای حداکثر انتشار و استفاده از مطالب دارای مجوز است."


خط مشی حق چاپ

در این مجله، حق چاپ در هر مقاله ای که توسط نشریه مهندسی زیرساخت های حمل و نقل تحت مجوز (CC-BY 4.0) منتشر شده است توسط نویسنده(ها) محفوظ است، اما به هر کسی اجازه می‌دهند تا زمانی که نویسندگان و منبع اصلی به درستی ذکر شده‌اند، محتوا را بارگیری، استفاده مجدد، چاپ مجدد، تغییر، توزیع و/یا کپی کنند. نویسندگان حق چاپ و انتشار نامحدودی را حفظ می کنند. نویسنده بر اثر کنترل کامل دارد (به عنوان مثال، حق استفاده مجدد، توزیع، بازنشر و غیره را برای خود محفوظ می دارد).

تعارض منافع

فایل تعارض منافع را از اینجا دانلود کنید